Powrót z Gwiazd - pomysł na grę od czytelnika bloga


Gra planszowa Powrót z Gwiazd oparta jest na powieści Stanisława Lema. Zabiera graczy w podróż ze statku kosmicznego "Prometeusz" na Ziemię, 127 lat po tym, jak załoga wyruszyła na swoją wyprawę. Gracze będą doświadczać zjawiska dylatacji czasu i poznawać wyjątkowy, zmieniony świat, który zastaną.

Celem gry jest bycie pierwszym graczem, który powróci na przyszłą Ziemię. Gracze będą mogli eksplorować nowy świat, dowiadując się, jak ludzkość poszła do przodu z pomocą technologii i jak inaczej wygląda życie mieszkających tam ludzi. Będą musieli również stawić czoła wyzwaniom związanym z przystosowaniem się do nowego środowiska oraz niebezpieczeństwom, które się z nim wiążą.

Plansza składa się z mapy w kształcie gwiazdy przedstawiającej wszechświat, w którym znalazł się Hal Bregg. Gracze będą podróżować po planszy, napotykając obcych i roboty oraz wykorzystując swoje zasoby do wykonywania zadań. Po drodze podejmą wyzwanie dostosowania się do życia na Ziemi poprzez naukę nowych technologii i adaptację do społeczeństwa, w którym niebezpieczeństwo i niedobór zostały wyeliminowane.

Gra podzielona jest na cztery wyraźne fazy: Eksploracja, Adaptacja, Negocjacje i Przybycie. W fazie Eksploracji gracze będą badać otaczający ich wszechświat, spotykając obce gatunki, odkrywając zasoby i zdobywając wiedzę. W fazie Adaptacji wykorzystają nowo zdobytą wiedzę, aby zbudować nowe życie na Ziemi, dostosowując się do postępu technologicznego i wolnego społeczeństwa. W fazie Negocjacji gracze wykorzystają swoje zasoby do interakcji z innymi postaciami, próbując wynegocjować realną przyszłość dla siebie i swojej załogi.

Powrót z Gwiazd to będzie unikalna i wciągająca gra planszowa, która zabiera graczy na przygodę przez dziwny i fascynujący alternatywny wszechświat. Gracze będą odkrywać, adaptować i negocjować swoją drogę powrotną na Ziemię, próbując znaleźć swoje miejsce w tym nowym świecie.

Wysłał: Filip, czytelnik bloga.


Komentarze artykułu

powrót z gwiazd

Autor artykułu @gamer23 · 20-12-22