Gra Neuroshima Hex - recenzja


Neuroshima Hex to gra planszowa dla dwóch do czterech graczy. Każdy z graczy kontroluje jedną z trzech frakcji: Unię, Kolektyw lub Imperium. Celem gry jest podbicie pozostałych frakcji. Osiąga się to poprzez pokonywanie ich armii, przejmowanie kontroli nad strategicznymi miejscami na mapie oraz zbieranie zasobów. Neuroshima Hex została wydana przez polskie wydawnictwo. Gra jest delikatnie inspirowana grą planszową Ryzyko.

Neuroshima Hex - opinie

Jeśli jesteś miłośnikiem gier planszowych, to z pewnością powinieneś spróbować swoich sił w tej grze. Neuroshima Hex to gra strategiczna, w którą może grać od 2 do 4 graczy. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym świecie, w którym ludzie muszą walczyć o nieliczne zasoby, jakie pozostały.

Musisz zbierać zasoby, rozwijać swoją armię i wysyłać oddziały, aby zniszczyć bazę wroga. Do wyboru jest 6 różnych postaci. Każda z nich posiada unikalny zestaw umiejętności, co czyni grę jeszcze bardziej interesującą.


Komentarze artykułu

Recenzja gry Neuroshima Hex

Neuroshima Hex - zasady gry

Neuroshima Hex to bardzo szczegółowa, strategiczna gra planszowa osadzona w postapokaliptycznym uniwersum. Akcja gry toczy się w roku 2081, a świat został zniszczony przez serię wybuchów nuklearnych. Nieliczni ocalali z apokalipsy walczą o kontrolę nad nielicznymi możliwymi do zamieszkania miejscami na kuli ziemskiej. Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy, zalecana dla osób od 14 roku życia, a rozgrywka trwa około 60-90 minut.

Neuroshima Hex - czy warto?

Neuroshima Hex to gra planszowa zaprojektowana przez Michała Orzecha. Gra inspirowana jest opowiadaniem "Roboty z raju" Isaaca Asimova. W roku 2081 między Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Związkiem Radzieckim wybuchła niszczycielska wojna nuklearna. Przeżyli tylko ci, którzy schronili się w podziemnych bunkrach. Po kilku pokoleniach zaczęli wychodzić z ukrycia. Powierzchnia Ziemi była teraz zamieszkana przez sztuczne istoty. Zostały one stworzone przez ostatnie pokolenie ludzi przed wojną, którzy zaprogramowali je tak, aby chroniły i utrzymywały wszystkie aspekty Ziemi.


Autor artykułu @gamer23 · 21-02-22